Ogłoszenia – 4.06.2023

OGŁOSZENIA – 4.06.2023

1.Bardzo dziękuję wszystkim za modlitwę za naszą parafię i za mnie. Dalej proszę o duchowe wsparcie naszej wspólnoty. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę w kaplicy i bezpośrednio na konto parafii. W ubiegłą niedzielę na tace w kaplicy złożono: 2.367 zł., w kościele św. Józefa-Staromieście – 3.067 zł. W parafii Niwiska – gdzie głosiłem kazania – 6.793. Dla młodzieży, która pielgrzymuję na ŚDM – w naszej kaplicy zebrano 1.390 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność. Niech Bóg wszystkim błogosławi a bł. Jan wyprasza potrzebne łaski.

2.Dziękuję Zespołowi Caritas naszej parafii za przygotowanie Dnia Matki oraz Dnia Dziecka. Dziękuję wszystkim za obecność i modlitwę wspólną w te dni.

3. Dziękuję panom za pracę przy naszej kaplicy. Powoli się zmienia wygląd budynków przeznaczonych na wynajem. Dziękuję panu za wykoszenie palcu budowy oraz placu przy kaplicy. Niech Bóg wszystkim błogosławi i darzy zdrowiem. Zapraszam chętnych do pomocy w pracach przy kaplicy, codziennie od godz. 9.00. To nasze wspólne dobro. Dziękuję wszystkim za złożenie swojego podpisu pod petycją proszącą o odpowiednie oznakowanie drogowe naszych ulic. To dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Niech Bóg wspiera wszystkich zaangażowanych w wspólne dobro naszej parafii i osiedla.

3.Zapraszam do pomocy przy sprzątaniu kaplicy w sobotę od 8.00 mieszkańców z ul. Niecia 1, kl.3 i 4. Wszystkim dbającym o naszą kaplicę niech Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie i dekorowanie kaplicy.

4.W przyszłą niedzielę w naszej kaplicy będziemy gościć O. Jerzego Faliszka – werbistę, który pracuję w Argentynie. Będzie głosił kazania na każdej Mszy Św. Zapraszam na spotkanie z misjonarzem do kaplicy na godz. 16.00.

5.Boże Ciało: zapraszam do uczestnictwa w Uroczystości Bożego Ciała i pierwszej procesji ulicami naszego osiedla. Zapraszam do pomocy przy organizacji procesji, jej przebiegu oraz wykonaniu ołtarzy. Ołtarze: I – przy ul. Niecia 3, II- ul. Gromskiego 1, III – ul. Gromskiego 10, IV – ul. Lubelska 85. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, do dzwonków, parafian w strojach regionalnych. Procesje zakończymy błogosławieństwem na ul. Lubelskiej, przy ostatnim ołtarzu. Proszę o pomoc przy przewiezieniu rzeczy liturgicznych do kaplicy po zakończeniu procesji. To nasze wspólne świętowanie Eucharystii na naszym osiedlu. Niech Chrystus idący między naszymi domami je błogosławi i wszystkich mieszkańców. Zapraszam do wspólnej modlitwy w tym dniu.

14.Wszystkim życzę spokojnego tygodnia i Bożej opieki.