Ogłoszenia Parafialne – 7.05.2023

1.Dziękuję wszystkim za każde wsparcie naszej parafii. Dziękuję za modlitwę. Za wszystkie ofiary składane bezpośrednio na konto parafii oraz na tacę. W ubiegłą niedzielę na ofiarę w kaplicy złożono 1.894 zł. W Uroczystość NMP Królowej Polski – 1.568 zł. Niech Bóg wszystkim błogosławi i darzy pokojem.

2.Dziękuję za pomoc przy wczorajszym sprzątaniu kaplicy. Zapraszam do pomocy w sobotę od 8.00 mieszkańców ul Gromsksiego 10, klatki 5,6. Kaplica i jej obejście to nasze wspólne dobro. Wszyscy chcemy, by było czysto i estetycznie, dlatego dbajmy o to wszyscy, również poprzez pomoc przy sprzątaniu i różnych pracach. Niech Bóg za wszelkie dobro Wam błogosławi. 

3.Dziękuję za pomoc w pracach przy kaplicy. Za każde zaangażowanie i pomoc. Został zakupiony garaż blaszany. Będzie nam służył jako pomieszczenie magazynowe na nasze narzędzia, materiały. Musimy opróżnić garaż za kaplicą, by tam zrobić remont i przygotować tam zakrystię i sale. Pozostałe garaże są już wszystkie wynajęte. Teraz zajmiemy się garażami otwartymi, by je przygotować pod wynajem. Zapraszam do pomocy w tej pracy.

4. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe. Codziennie Msza św. o godz. 18.00, wystawienie NS i wspólnej odśpiewanie Litanii Loretańskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

5.Przypominam: jeśli ktoś obchodzi I Piątki miesiąca, to należy w tym dniu być na Eucharystii i przyjąć Pana Jezusa w Komunii Św. Bardzo proszę zadbać w tej kwestii o dzieci, które obchodzą I Piątki, by robiły to prawidłowo.

6.Nasza młoda parafia posiada terminal płatności. Terminal jest dostępny w zakrystii.

7. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania do Medjugorie i Włoch. Są jeszcze miejsca. Przy zassie wpłacamy zaliczkę.

8.W naszej kaplicy chcemy podziękować Bogu za dar Jana Pawła II. Dlatego zapraszam wszystkich 20 maja na godz. 20.00, na recital Pani Magdy Steczkowskiej pt. „Moja podróż śladami JP II”. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu i wspólnej wdzięczności Bogu za postać Papieża w naszym życiu. 

9. W naszej parafii w tym roku będziemy przeżywać pierwszy raz Uroczystość Bożego Ciała i procesję. Główna Msza Św. z procesją w tym dniu rozpocznie się o godz. 11.00 i potem pójdziemy w procesji ulicami osiedla: I ołtarz przy bloku ul. Niecia 3, II ołtarz przy ul. Gromskiego 2 (na rogu), III ołtarz ul. Gromskiego 10 (na wysokości kl.1), IV ołtarz ul. Lubelska 85, 81 (na środku parkingu). Zapraszam do pomocy przy robieniu ołtarzy. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami. Niech to będzie nasze wspólne świętowanie. 

10.Wszystkim parafianom życzę samych dobrych chwil w nowym tygodniu.