Ogłoszenia 25 czerwca 2023 r.

1. Dziękuję wszystkim za modlitwę, dobre słowo i każde zainteresowanie naszą kaplicą i parafią.
W ubiegłą niedzielę na tacę w naszej kaplicy zebrano 1.992 zł. Dziękuję za wszystkie ofiary składane bezpośrednio za konto parafii. Niech Bóg wszystkim błogosławi, prowadzi i ma w swojej opiece.

2.  Msze Św.: w intencji wykonawców ołtarzy na Boże Ciało zostaną odprawione: I ołtarza – 6.07. godz. 18.00; II ołtarza – 12.07. godz. 18.00; III ołtarza – 13.07. godz. 18.00; IV ołtarza – 17.07.godz.18.00. Zapraszam wówczas do wspólnej modlitwy wszystkich zaangażowanych
w to dzieło.

3. Zapraszam do pomocy przy sprzątaniu kaplicy w sobotę od 8.00 mieszkańców z ul. Niecia 9 . Dziękuję za wczorajsze sprzątanie i dekorowanie kaplicy. Dziękuje za ofiary na kwiaty. Kaplica nasza to wspólne dobro i zapraszam do odpowiedzialności za jej wygląd.

4. Przy kaplicy trwają prace remontowe. Po przygotowaniu odpowiedniego projektu, cały budynek, gdzie się znajdujemy będzie podpięty pod kanalizację oraz dostęp do wody. Z Bożą pomocą w tym tygodniu rozpoczną się prace ziemne.

5. Trwają prace remontowe garaży, przygotowujące te pomieszczenia do wynajmu. Pracy jest dużo, zapraszam i zachęcam do pomocy. To również jest nasze wspólne dobro, nasza własność. 

6. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania do Medjugorie i do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca, warto pojechać. Jeszcze można się zapisać i przy zapisie wpłacić zaliczkę. Zachęcam.

7. Przy naszej kaplicy pojawi się kontener na makulaturę. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony
na potrzeby misyjne. Zapraszam i zachęcam do włączenia się w tę akcję, a tym samym do wspierania misji.

8. I Komunia w naszej parafii: po rozmowie z parafianami, którzy chcą, aby ich dzieci przeżywały tą uroczystość w kaplicy, w przyszłym roku ta uroczystość odbędzie się w III niedzielę maja o godz. 12.30. Zapraszam rodziców i dzieci klas III z naszej parafii do uczestnictwa w tej uroczystości. Na następne lata ten termin pozostanie – III niedziela maja. Wcześnie była proponowana II niedziela, ale wraz z zainteresowanymi oraz dbając również o dobre przeżywanie tego wydarzenia przez dzieci, pozostaje termin – III niedzieli maja.

9. Nasza parafia posiada terminal płatności i jest dostępny w zakrystii.

10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego oraz tygodnika Niedziela. Warto sięgać po artykuły, które również budują i umacniają naszą wiedzę religijną oraz wiarę.

11.W tym tygodniu I Sobota miesiąca. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00, różaniec wynagradzający i medytację.

12. Rozpoczęły się wakacje. Zapraszam, by w tym czasie pamiętać o modlitwie, Eucharystii, Sakramencie Pokuty. Szczególnie proszę, by w tej sferze życia zadbać o dzieci.

13. Wszystkim życzę Bożej opieki za cały tydzień, radości życia. Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje, niech Bóg da dobry czas odpoczynku i błogosławi.