KAPLICA BŁOGOSŁAWIONEGO KS. JANA BALICKIEGO

yt

Nowenna do bł. ks. Balickiego

kaplica 2

24 dnia każdego miesiąca, godz. 18:00

 

Wydarzenia:

a/ Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę przed każdą Mszą Św.

b/ I Czwartek, I Piątek, I Sobota – po Mszy Św. do 20.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

listopad 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
071795
DzisiajDzisiaj31
WczorajWczoraj77
MiesiącMiesiąc1972
3 minutes | 680 words

    Z radością i wiarą zapraszamy na Urodziny Jezusa Chrystusa. Uroczystość odbędzie się 25 grudnia 2019. Rozpoczniemy świętowanie uroczystą wigilią 24 grudnia w rodzinach. Na tą piękną uroczystość czekaliśmy i przygotowaliśmy się przez święty Okres Adwentu. Najważniejsze to by w sercu Twoim było miejsce na przyjęcie Jezusa i Jego Miłości. Kluczem do radości i dobrego świętowania jest przebaczenie i wzajemna dobroć. Dzień wigilii rozpoczyna to świętowanie. Jest to jedyny taki dzień w roku, ale wcale nie musi tak być. Aby dobrość i pokój dnia wigilii Bożego Narodzenia trwał każdego dnia, to trzeba by w sercu był zawsze Jezus i Jego Miłość. Jak dobrze świętować by świętować?
    Wigilia – dzień przygotowania bezpośredniego do Świąt Bożego Narodzenia. Jest to dzień tradycyjnego postu – nie jemy mięsa i jemy mniej. Cały dzień to szykowanie uroczystej wigilii – czyli uroczystej kolacji, która rozpocznie świętowanie. Ważne by była choinka – symbol życia i światła. Mile widziane są różne ozdoby świąteczne w całym domu, by w ten sposób pokazać, że to są szczególne urodziny. Bardzo ważna dekoracją jest domowa szopka, w centrum której jest żłóbek z małym Jezusem. Stół wigilijny to miejsce spożywania wspólnego rodzinnego posiłku, kolacji. Pięknie nakryty, z siankiem – symbolem i pamiątką narodzin Jezusa na sianie, biały obrus, świece, nakrycia te świąteczne, przygotowane jedno puste miejsce – znak gotowości przyjęcia wędrowca, samotnego. Jest to doskonałe świadectwo miłości chrześcijańskiej gotowej pomagać każdemu, ale też to pamięć o tych, których z nami nie ma w czasie wigilii. Dwanaście potraw – symbol dwunastu pokoleń Izraela czekających na Zbawiciela. Jakie to potrawy – każdy region, rodzina ma swoje tradycję, które warto i trzeba kultywować. Najważniejsze, by każdy uczestnik wigilii spróbował każdej potrawy. Najważniejszym na stole wigilijnym jest opłatek. To symbol chleba, którym się dzielimy. To dzielenie się chlebem to najwyższy wyraz miłości i pokoju, jaki przynosi nam Zbawiciel. To jedność wynikająca z wiary, która nas umacnia i prowadzi do Zbawienia. Łamiąc się opłatkiem składamy sobie życzenia, każdy z każdym, by w ten sposób dotrzeć z chlebem do każdego członka rodziny, bo każdy jest ważny i kochany. Spotkanie wigilijne rozpoczyna Głowa Rodziny lub najstarszy członek Rodziny. Gdy już wszyscy są zebrani wokół stołu, w uroczystych, wieczorowych strojach Głowa Rodziny rozpoczyna modlitwę. Znak Krzyża, wyznanie wiary – Wierzę w Boga Ojca, Zdrowaś Maryjo, modlitwa w intencji zmarłych z rodzimy, modlitwa w intencji nieobecnych z różnych przyczyn, modlitwa błogosławieństwo posiłku. Najważniejszym momentem modlitwy jest czytanie fragmentu Ewangelii mówiącym o Narodzinach Jezusa Łk 2, 1- 14. Po wysłuchaniu Ewangelii śpiewamy kolędę, następnie Głowa Rodziny rozdaje opłatki, by się nimi dzielić. Kolacje spożywamy powoli, z radością, bez telefonów w rękach, telewizji, tylko we wspólnocie rodzinnej. Dzień wigilii to najlepiej by był dzień bez telewizji, komputera, telefonów – warto cieszyć się rodziną i osobami w rodzinie – bycie z sobą razem. Po kolacji mile widziane są prezenty, spod choinki. Wesołe, rodzinne kolędowanie to czas do Pasterki, by z radością potem udać się na Msze Św. – Pasterkę. W kaplicy Bł. Ks. Jana Balickiego Pasterka odbędzie się o godz. 22.00, na którą serdecznie zapraszam. Ta Msze Św. rozpoczyna nasze wspólne świętowanie Narodzin Jezusa Chrystusa.
    Dzień Bożego Narodzenia to dzień z Rodziną i dla Rodziny. To dzień świętowania, odwiedzin, bycia razem, cieszenia się życie i sobą wzajemnie. Najważniejszym jest udział w tym dniu w Eucharystii. W naszej kaplicy Msza Św. w Boże Narodzenie o godz. 10.00. Niech to będzie czas prawdziwej Radości i pokoju Bożego, bo bóg jest z Nami zawsze.


Ks. Piotr Róż

Konto budowy kościoła: Bank Pekao S.A. nr: 51 1240 4751 1111 0010 7336 4527