PARAFIA BŁOGOSŁAWIONEGO KSIĘDZA JANA BALICKIEGO

Msza Święta

      kaplica 2

W  Niedzielę :  8:00, 9:30 i 11:00
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek i sobota:   18:00
wtorek:   6:30

Nowenna

     ks jan balicki

24 dnia każdego miesiąca, godz. 18:00

Sprawy kancelaryjne można załatwić na zakrystii po każdej Mszy Świętej wieczornej:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek, sobota: ok. godz. 18:30

 

yt

Wydarzenia:

a/ Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę przed każdą Mszą Św.

b/ I Czwartek, I Piątek, I Sobota – po Mszy Św. do 20.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

120992
DzisiajDzisiaj78
WczorajWczoraj92
MiesiącMiesiąc4419

 Odpust parafialny: 24 października

 • Poświęcenie kaplicy
 • Męski Różaniec
 • Kaplica - wnętrze
 • Boże Narodzenie w kaplicy
 • Koncert Kolęd 2022
 • Otoczenie kaplicy
 • Erygowanie naszej parafii - ogłoszenie
 • Jasełka
 • Poświęcenie kaplicy
 • Męski Różaniec
 • Kaplica - wnętrze
 • Boże Narodzenie w kaplicy
 • Koncert Kolęd 2022
 • Otoczenie kaplicy
 • Erygowanie naszej parafii - ogłoszenie
 • Jasełka
 • Poświęcenie kaplicy
 • Męski Różaniec
 • Kaplica - wnętrze
 • Boże Narodzenie w kaplicy
3 minutes | 568 words

Zawierzenie to oddanie się komuś, z całym swoim życiem i jego sprawami. Tak zrobił w swoim życiu św. Jan Paweł II zawierzając się Najświętszej Maryi Panie i mottem Jego życia były słowa: Cały Twój Maryjo. Idąc śladami św. Papieża na Jasnej Górze dokonuję się zawierzeń Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Spotkanie modlitewne w czasie którym dokonuję się tego aktu organizuję Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. Takie spotkanie odbywa się co miesiąc w Pierwsze Soboty Miesiąca przez cały rok. Spotkania cieszą się dużą popularnością wiernych z całej Polski. Warto również posłuchać świadectw ludzi, którzy zawierzając życie i swoje sprawy Maryi doświadczają łask Bożych potrzebnych dla nich. Można zawierzyć siebie, rodzinę, bliskich, firmę, parafię i wszystkie sprawy, które przeżywa człowiek w swoim życiu. W czasie zawierzenia 7 grudnia znaczące było dla mnie jak małżeństwo zawierzało swoja firmę i wszystkich pracowników. Piękne świadectwo i oddanie Maryi swojej pracy. Postanowiłem i ja zawierzyć nowo powstającą parafie i budowę kościoła na nowym osiedlu. Zorganizowałem wyjazd na 7 grudnia 2019, na pierwszą sobotę grudnia a zarazem pierwszą sobotę adwentu. W ten sposób weszliśmy w nowy rok liturgiczny zawierzając Maryi sprawy kościoła pw. Bł. Ks. Jana Balickiego. W liczbie 60 osób wyjechaliśmy na spotkanie modlitewne do Częstochowy 7 grudnia 2019 w godzinach porannych. Naszą obecność na Jasnej Górze rozpoczęliśmy wspólna Drogą Krzyżowa na Wałach. Następnie uczestniczyliśmy w spotkaniu formacyjnym w kaplicy Św. Józefa. Tam był różaniec wynagradzający, konferencja na temat zawierzenia, którą poprowadził O. Roman Wit OSPPE oraz Starsza Bractwa Pani Maria Dziewian. Było to przygotowanie do tego aktu. Każdy z uczestników pielgrzymki otrzymał specjalny akt zawierzenia, na którym również wpisywał swoje sprawy, które pragnie zawierzyć Maryi. Najważniejszym punktem tej pielgrzymki była Eucharystia w Kaplicy Jasnogórskiego Obrazu, za zakończenie której zwierzyłem nowo powstającą parafie i budowę kościoła Maryi. Zawierzenie to obejmowało wszystkich mieszkańców nowego osiedla i wszystkie instytucję tam się znajdujące i te które będą jeszcze kiedyś tam obecne. Był to moment bardzo wzruszający. Klęcząc prze obrazem Matki Bożej do mikrofony odczytywałem tekst zawierzenia. W tym czasie wszyscy uczestnicy Eucharystii w ciszy zawierzali swoje sprawy Maryi. Nasze spotkanie oraz pobyt na Jasnej Górze zakończyliśmy uczestnictwem w Apelu Jasnogórskim.

CCI 000003

Na pamiątkę tego wydarzenia przyszli parafianie zakupili ikonę Matki Bożej Częstochowskiej, która zawisła na głównej ścianie kaplicy bł. Ks. Jana Balickiego, pod ramieniem krzyża. Bogu niech będą dzięki za to wydarzenie i chwała Maryi, za to że mogliśmy tam być i oddać swoje sprawy Jej, zawierzając i oddając je Bogu. Wszystkim polecam to spotkanie w Częstochowie w Pierwszą Sobotę Miesiąca i warto zawierzyć Maryi sprawy swojego życia, rodziny, firmy, zdrowia i tego wszystkiego co przezywamy. Warto by w tym uczestniczyła Maryja Matka Jezusa. Akt zawierzenia jest wyznaniem wiary i umocnieniem na drodze wiary. W przyszłości, jak Bóg pozwoli znowu wyjedziemy by zawierzyć Maryi rodziny nowego osiedla.


Ks. Piotr Róż

Konto budowy kościoła nr:  35 1240 4751 1111 0011 1825 2826