PARAFIA BŁOGOSŁAWIONEGO KSIĘDZA JANA BALICKIEGO

Msza Święta

      kaplica 2

W  Niedzielę :  8:00, 9:30 i 11:00
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek i sobota:   18:00
wtorek:   6:30

Nowenna

     ks jan balicki

24 dnia każdego miesiąca, godz. 18:00

Sprawy kancelaryjne można załatwić na zakrystii po każdej Mszy Świętej wieczornej:

od poniedziałku do soboty ok. godz. 18:30

yt

Wydarzenia:

a/ Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę przed każdą Mszą Św.

b/ I Czwartek, I Piątek, I Sobota – po Mszy Św. do 20.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

101780
DzisiajDzisiaj182
WczorajWczoraj250
MiesiącMiesiąc1152

 Odpust parafialny: 24 października

 • Poświęcenie kaplicy
 • Męski Różaniec
 • Kaplica - wnętrze
 • Boże Narodzenie w kaplicy
 • Koncert Kolęd 2022
 • Otoczenie kaplicy
 • Erygowanie naszej parafii - ogłoszenie
 • Poświęcenie kaplicy
 • Męski Różaniec
 • Kaplica - wnętrze
 • Boże Narodzenie w kaplicy
 • Koncert Kolęd 2022
 • Otoczenie kaplicy
 • Erygowanie naszej parafii - ogłoszenie
 • Poświęcenie kaplicy
 • Męski Różaniec
 • Kaplica - wnętrze
 • Boże Narodzenie w kaplicy
 • Koncert Kolęd 2022
 • Otoczenie kaplicy
2 minutes | 400 words

         Wielkim darem zawsze w życiu każdego człowieka jest wspólnota. Pierwszą jest rodzina, która daje początek wszelkim innym wspólnotą. Jakże wielka i ważna jest dla nas wspólnota narodowa, której spoiwem jest historia, kultura, tradycja. Dla ludzi wierzących jest Kościół, który prowadzi nas do Chrystusa i z Chrystusem. W Kościele – ważna wspólnota to parafia, aby można było dotrzeć do każdego człowieka i zanieść do jego serca Jezusa. Każdy pochodzi z jakieś parafii, która wraz z rodziną zapoczątkowała historię wiary, relacji z Bogiem i osobistą historię zbawienia. Dzięki Bożej woli i Kościoła, na naszym nowym osiedlu powstała nowa parafia pw. bł. Jana Balickiego. Jest to dla wielu kolejna wspólnota, której wędruje się z Chrystusem ku własnemu zbawieniu. 28 sierpnia została erygowana parafia
i pierwszym administratorem został ks. Piotr Róż. Jest to okazja do radości i świętowania.

W pierwszą niedzielę września świętowaliśmy to nowe narodzenie wspólnoty. Przy pomocy dobrych ludzi chciałem każdego mieszkańca naszej parafii powitać w naszej rodzinie. Mieszkańcy parafii św. Józefa – Staromieście w strojach staromiejskich rozdawali każdemu ciastko o nazwie „Babka staromiejska”, dla dzieci były również cukierki, obrazki.

IMG 2795

Pan Ryszard wystawił na pokaz swoje motocykle, które wzbudziły zachwyt u wielu parafian.

IMG 2794

IMG 2793

Wszystkim składam podziękowanie za pomoc w tym małym świętowaniu, za przygotowanie i zaangażowanie. Wszystko po to, by wspólnie się cieszyć nową wspólnotą parafialną, do której należymy. Każdy w tej wspólnocie jest ważny, potrzebny i kochany.

 Niech Bóg nas wszystkich błogosławi i prowadzi w swoim pokoju i miłości. 

                                                                                     Ks. Piotr Róż

Konto budowy kościoła nr: (do końca października) 51 1240 4751 1111 0010 7336 4527

(od 1 listopada) 35 1240 4751 1111 0011 1825 2826