PARAFIA BŁOGOSŁAWIONEGO KSIĘDZA JANA BALICKIEGO

Msza Święta

      kaplica 2

W  Niedzielę :  8:00, 9:30 i 11:00
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek i sobota:   18:00
wtorek:   6:30

Nowenna

     ks jan balicki

24 dnia każdego miesiąca, godz. 18:00

Sprawy kancelaryjne można załatwić na zakrystii po każdej Mszy Świętej wieczornej:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek, sobota: ok. godz. 18:30

 

yt

Wydarzenia:

a/ Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę przed każdą Mszą Św.

b/ I Czwartek, I Piątek, I Sobota – po Mszy Św. do 20.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

120993
DzisiajDzisiaj79
WczorajWczoraj92
MiesiącMiesiąc4420

 Odpust parafialny: 24 października

 • Poświęcenie kaplicy
 • Męski Różaniec
 • Kaplica - wnętrze
 • Boże Narodzenie w kaplicy
 • Koncert Kolęd 2022
 • Otoczenie kaplicy
 • Erygowanie naszej parafii - ogłoszenie
 • Jasełka
 • Poświęcenie kaplicy
 • Męski Różaniec
 • Kaplica - wnętrze
 • Boże Narodzenie w kaplicy
 • Koncert Kolęd 2022
 • Otoczenie kaplicy
 • Erygowanie naszej parafii - ogłoszenie
 • Jasełka
 • Poświęcenie kaplicy
 • Męski Różaniec
 • Kaplica - wnętrze
 • Boże Narodzenie w kaplicy
3 minutes | 678 words

24 września 2019 roku nastąpił historyczny moment. W tym dniu w kaplicy o godz. 18.00 zgromadzili się parafianie z nowego osiedla i odbyła się Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. bp Jana Wątroby. Była to pierwsza Msza Św. w nowej kaplicy, która również rozpoczęła funkcjonowanie kaplicy na nowym osiedlu. Księdza Biskupa powitał Ks. Proboszcz Waldemar Dopart, który poprosił Księdza Biskupa o poświecenie Kaplicy.

Po słowach powitania Ks. bp Jan Wątroba pościł kaplicę jej wyposażenie, ołtarz, tabernakulum oraz krzyż przed wejściem do kaplicy. To był historyczny moment. W tym też dniu na tej uroczystości było uroczyste wprowadzenie relikwii Bł. Ks. Jana Balickiego – patrona kaplicy i powstającej wspólnoty. Relikwie w czasie procesji wejścia wniósł Ks. Piotr Róż, odpowiedzialny za budowę nowego kościoła i wspólnoty parafialnej. Mszę Św. w tym dniu obok Ks. bp Jana koncelebrowali: Ks. Proboszcz Dziekan Waldemar Dopard, Ks. Piotr Róż, Ks. Prałat Ireneusz Folcik. Na Uroczystości byli również obecni ówcześni wikariusze Parafii Św. Józefa w Rzeszowie-Staromieście: Ks. Mateusz Kowalski, Ks. Paweł Białek, Ks. Sławek Piętowski, Ks. Marcin Graboś. Ewangelie przeczytał Ks. Piotr Róż. Kazanie wygłosił Ks. bp Jan Wątroba. Ważny był też udział w Uroczystości wszystkich sponsorów budowanej kaplicy i kościoła.

Dużo pracy włożyli i bardzo pomogli Panowie z Bractwa Św. Józefa Parafii Rzeszów – Staromieście. Byli oni obecni w swoich uroczystych strojach oraz ze swoim sztandarem. Czytanie z liturgii dnia przeczytał Pan Mariusz O. - dobroczyńca przy budowie kaplicy. Wystąpił w stroju ludowym rzeszowskim.

 
Dary ofiarne przynieśli do ołtarza nowi mieszkańcy nowego osiedla, na którym stoi kaplic i jest budowany kościół.

 Pod koniec Mszy Św. nastąpił najważniejszy moment uroczystości. Ksiądz Biskup w uroczysty sposób umieścił Najświętszy Sakrament w tabernakulum kaplicy. Od tego momentu Pan Jezus zamieszkał już w tym miejscu kultu i jest blisko ludzi tam mieszkających.

 

Przed udzieleniem błogosławieństwa maiło miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Teren, na którym jest tymczasowa kaplica pod wezwaniem bł. Ks. Jana Balickiego należał do Kółka Rolniczego, które właśnie tam miało swoją siedzibę. Decyzją Pana Józefa Pyziaka – prezesa Kółka Rolniczego teren ten wraz z gruntem został przekazany w darowiźnie dla Parafii Św. Józefa w Staromieściu, a tym samym przeznaczony pod budowę nowego kościoła. Bardzo piękny gest Pana Tadeusza P.. Z tej racji decyzją Ks. biskupa Ordynariusza Jana Wątroby Pan Józef P. został odznaczony Odznaczeniem Diecezji Rzeszowskiej – Dobrze Zasłużony. Odznaczenie wręczył obecności wszystkich zebranych ks. bp Jan Wątroba.


Po błogosławieństwie Nastąpiło oddanie czci Relikwiom bł. Ks. Jana Balickiego, przez wszystkich zebranych, przez ich ucałowanie. Następnie ksiądz biskup, kapłani i zaproszeni goście udali się na plebanie parafii św. Józefa na kolację. W niedzielę 29 września odprawiona została pierwsza Msza św. niedzielna o godz. 14.30 dla mieszkańców nowego osiedla.
Trzeba jeszcze wspomnieć o dobroczyńcach, którzy bardzo pomogli przy remoncie budynku wyznaczonego na tymczasową kaplicę oraz na placu pod nowy kościół. Zostały zrobione: darmowe wykonanie wykopów pod fundamenty kościoła, obsypanie fundamentów i wyrównanie nawiezionej ziemi na plac kościelny, wykonanie fundamentów świątyni, ofiarowano darmowo beton na posadzkę kaplicy, bezinteresowne wykonanie posadzki w kaplicy, podarowano ziemie, piasek. Do naszych dobroczyńców należą: Pan Józef P., Pan Robert Nę., Pan Janusz N., Pan Andrzej Ś., bracia Radomscy, Pan Leszek D., Pan Piotr J., Pan Wojciech M., Pan Mariusz O.. Bardzo wielkie wsparcie otrzymaliśmy od Bracta Św. Józefa w osobach: Eugeniusz F., Leszek G., Józef O., Marian T.. Panowie z Bractwa byli podporą w wszelkich pracach i sami je wykonywali.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Poświęcenie kaplicy.

Konto budowy kościoła nr:  35 1240 4751 1111 0011 1825 2826